arianmotor
09 فروردین 1402 - 16:51

توجه به تولید داخل راه‌حل مهار تورم است

نماینده مردم فریدن،فریدونشهر،چادگان و.بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به تولیدات داخلی در حوزه دانش‌بنیان، کشاورزی و... بها داده شود در ادامه رونق بازار تولیدات و مهار تورم رقم خواهد خورد.

حسین محمدصالحی نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر موضوع تولید در سال‌های اخیر اظهار داشت: در حال حاضر مهم‌ترین مسأله کشور اشتغال، تولید و اقتصاد است و در همین راستا رهبر انقلاب در این سال‌ها بر موضوع تولید تأکید داشتند. 

وی با تأکید بر اینکه ۲ بعد رشد تولید و مهار تورم برای ما حائز اهمیت است، افزود: مجلس سال گذشته مصوبات خوبی را مطرح کرد اما برخی از آن‌ها به اجرا نرسید که این امر نیازمند همت عالی دولت و مجلس است تا با وحدت و همدلی عزم خود را برای مصوبات بهتر و اجرایی کردن آن جزم کنند تا در ادامه شاهد تحقق شعار سال باشیم. 

محمدصالحی با بیان اینکه با وجود اینکه مجلس مصوبات خوبی داشته اما همچنان موانع تولید و کاغذ بازی اداری بی‌داد می‌کند، ادامه داد: با وجود فعالیت درگاه ملی مجوزها همچنان برخی بسترها آماده نیست و اعتراض‌های فراوانی در این باره وجود دارد. 

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش مجلس برای تحقق شعار سال یادآور شد: مجلس در آغاز سال کمیسیون‌ها را فعال خواهد کرد تا بررسی دقیق‌تری صورت بگیرد و راهکارهایی برای مهار تورم ارائه شود. 

وی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که مجلس توان انجام آن را دارد تقویت بعد نظارتی است که اگر این مورد انجام شود همت دولت بیشتر و اجرا با سرعت بیشتری انجام خواهد شد همچنین مجلس می‌تواند در این سال در بحث مجوزهای کسب و کار و تسهیل در تولید و مجوز تولید تلاش کند. 

محمدصالحی در خصوص راه‌های مهار تورم با یادآوری اینکه هنوز نتوانستیم در حدی که مطلوب است به تولیدات داخلی بها دهیم، تصریح کرد: اگر به تولیدات داخلی در حوزه‌های دانش‌بنیان، کشاورزی و... بها داده شود در ادامه رونق بازار تولیدات و مهار تورم رقم خواهد خورد.

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: شاهدیم برخی دلالان در حوزه‌های مختلف باعث ایجاد تورم می‌شوند که باید کنترل بیشتری برای آن‌ها صورت بگیرد و از سمتی حمایت از تولید داخل رقم بخورد. 

پایان پیام/۶۳۱۲۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1116593